kobietyiauta.pl

Blog tematyczny o motoryzacji, karierze i rozwoju

Poradnik

Elektryczne modele samochodów typu SUV

Elektryczne modele samochodów typu SUV

Samochody elektryczne w ostatnich latach cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Powstają nowe stacje, na których można naładować auto, a miasta oferują bezpłatne parkingi dla pojazdów elektrycznych. Dodatkowo coraz częściej wybierane są elektryczne SUVy. Są to większe auta, które idealnie nadają się do jazdy miejskiej. Jakie są najpopularniejsze SUVy elektryczne?

Elektryczne SUVy – który warto wybrać?

Elektryczne samochody posiadają wiele korzyści w porównaniu z  tradycyjnymi pojazdami z silnikiem spalinowym. Z racji tego, że elektryczne SUVy cieszą się dużą popularnością już od paru lat, to również wielu producentów oferuje ciekawe modele. Wśród popularnych marek jest Škoda Enyaq. 

Skoda to auto, które cieszy się dużym zainteresowaniem ze względu na niezawodność i atrakcyjne ceny. Na uwagę zasługuje też Audi Q4 e-tron. Już sama marka mówi wiele o zaletach tego samochodu. Choć Skoda i Audi są produkowane praktycznie przez tę samą firmę, bo przez Volkswagena, to jednak Audi jest chętniej wybierane i często wygrywa w rankingach popularności i testach technicznych. Jak już został wspomniany Volkswagen, to warto przy okazji wymienić Volkswagen ID.4 i Volkswagen ID.5, które również mają wielu zwolenników wśród kierowców. Samochody te wymagają mniej energii elektrycznej do przejechania trasy, co oznacza niższe koszta ładowania.  Obecnie bazy ładujące co coraz częściej spotykane.

Auto elektryczne z dofinansowaniem

Zakup samochodu to bardzo duży wydatek. Jeszcze więcej trzeba zapłacić za samochód elektryczny typu SUV. Można jednak skorzystać z różnych projektów, które dofinansowują zakup takiego auta. Wielu przedsiębiorców korzysta z leasingu, co jest świetnym rozwiązaniem dla małych i dużych firm. VW FS oferuje możliwość sfinansowania zakupu nie tylko samochodu elektrycznego, ale także pojazdów osobowych benzynowych czy dostawczych. Jednak z racji tego, że na auto elektryczne można otrzymać dofinansowanie, to warto rozważyć taką opcję. Samochód elektryczny ma wiele zalet, również pozytywnie wpływa na ochronę środowiska i planety. Przyczyniają się do poprawy jakości powietrza oraz zmniejszenia emisji gazów cieplarnianych. 

Czy warto wziąć auto w leasing?

Wzięcie samochodu w leasing to dobre rozwiązanie, które nie uszczupla budżetu. Leasing ma wiele plusów między innymi: krak konieczności dużego finansowego wkładu własnego, elastyczne warunki umowy leasingu, możliwość korzystania z samochodu bez jego zakupu, niskie koszty utrzymania oraz pewna comiesięczna rata leasingowa. Można zdecydować się na różne modele samochodów i dobrać taki, który będzie niezawodny, a przy tym dobrze wyposażony. To szybki sposób na powiększenie floty aut w większych i mniejszych firmach.  Formalności są uproszczone i w krótkim czasie można stać się posiadaczem pięknego i luksusowego pojazdu.

Udostępnij

O autorze

Redakcja kobietyiauta.pl skupia się na różnorodnych tematach, obejmując obszary takie jak kariera i rozwój, inspiracje dla kobiet, świat motoryzacji, praktyczne poradniki oraz warsztatowe wyzwania. Dzięki bogatemu spektrum treści wzbogaconych atrakcyjnymi zdjęciami staramy się dostarczać czytelnikom inspirujące i praktyczne informacje, tworząc przestrzeń do odkrywania nowych obszarów życia i rozwoju osobistego.