Jakie auta lubią Panie w naszej Społeczności

Przez 1,5 miesiąca Panie wrzucały na Facebooka zdjęcia swojego auta. Codziennie zadawałem pytania o inną markę. Myślę, że żadnej nie pominąłem, a na pewno wymieniłem wszystkie najpopularniejsze. Ich listę można znaleźć tutaj. Zdarzały się takie, że non stop pojawiało się nowe foto, a były również takie marki, pod którymi nie pojawiło się żadne foto. Oczywiście, jeżeli nie wzięłaś udziału w tej zabawie. Możesz skorzystać z linku i wkleić foto swojego auta. A jakie auta lubią Panie w naszej Społeczności?

najatrakcyjniejsza marka

Panie w naszej Społeczności w zdecydowanej większości ewidentnie są miłośniczkami marek niemieckich. Post ze zdjęciami Volkswagena dotarł do 42,1 tys. osób na Facebooku. Jest to trzykrotnie więcej osob, niż obserwuje naszą stronę. Dla niewtajemniczonych – to, czy dany użytkownik Facebooka zobaczy dany post zależy od wielu czynników, których portal oczywiście nie ujawnia. Ale metodą prób i błędów można zaobserwować, jakie działania z naszej strony wpływają pozytywnie na zasięgi. Z jednej więc strony wiekość „zasięgu” pochodzi z komentarzy i reakcji userów. Po dodaniu komentarza informacja o tym pojawia się u ich znajomych i tak zasięg się rozszerza. Ale to nie jedyna droga. Kolejna to wyświetlenia na tablicy.

Nawet jeżeli obserwujesz jakąś stronę, nie oznacza to, że na tablicy pojawi się każdy jej post. Facebook starannie to dozuje. I jeżeli uzna post za atrakcyjny, wyświetli go na tablicy większej liczby osób obserwujących. Oczywiście, można ustawić sobie opcje, żeby każdy post był pokazywany, ale mało kto to robi. Atrakcyjność posta to zagadnienie, które ma wiele kryteriów, ale ważne są ilość reakcji, komentarzy. Dużo więcej osób zobaczy również krótką informację na kolorowym tle, niż długi wpis nawet ze zdjęciem.

najpopularniejsze marki

Tak, jak zgadywało wiele z Was – BMW i auta z grupy Volkswagena znalazły się na wysokich miejscach. W pierwszej dziesiątce mamy Audi, Seata i Volkswagena, a z innych niemieckich marek jeszcze Opla i Forda. Stawkę uzupełniają Fiat, Peugeot, Toyota i SangYoung. Oczywiście to ostatnie auto wywołało dużą dyskusję na temat, co to za auto. Jest to zrozumiałe, gdyż auto to jest niezbyt popularne na naszych drogach.

Volkswagen wyprzedził drugiego Opla o całą długość: zebrał 42,1 tys oglądających, Opel 19 tys., a trzecie BMW 16,5 tysiąca. Jedynie ostatnie w dziesiątce Audi zebrało zasięg poniżej 10 tysięcy – 9,7 tys. użytkowników zobaczyło post z autami tej marki. Pozytywnie zaskakuje wysoka pozycja Fiata. Nadal wiele Pań ma Seicento, Punto, w tym Grande, czy Pandę.

Kolejne spostrzeżenie jest takie, że u nas niekoniecznie wysoko są auta marek, które dobrze sprzedają się jako nowe. Skoda i Dacia zamykają pierwszą połowę stawki. Z pewnością jednym z powodów jest fakt, że stosunkowo niewiele osób kupuje fabrycznie nowe auta, a na rynku aut używanych znajdziemy atrakcyjniejsze pozycje od dwóch wskazanych przeze mnie.

Obalamy mity

Mit o tym, że Panie preferują małe auta został obalony praktycznie tuż po tym, jak nasza Społeczność rozpoczęła swoje istnienie. Jest całkiem spora grupa kobiet preferujących sedany, kombi, czy SUVy. I widać to po naszym wykazie. W naszej Społeczności żadna z Pań nie przyznaje się do prowadzenia Smarta, czy Nissana Micry. Na palcach dwóch rąk można policzyć posiadaczki Fiata 500. Tymczasem znaleźć posiadaczkę BMW czy Volkswagena możemy bez najmniejszego trudu.

Pań w mniejszych autach nie brakuje, co możemy sprawdzić na ulicach, widocznie nie odpowiada im akurat nasza Społeczność. W sumie ciekawi mnie, co trzeba by zmienić, czy wprowadzić, żeby te Panie chciały do nas dołączyć.

co z markami, które ja lubię?

Jak pewnie wiecie, ja najbardziej lubię małe auta. Już dwie linijki wyżej napisałem, że było mało takich zdjęć. Wiem, że w naszej Społeczności jest trochę takich aut:) Ale dużo więcej jest aut dużych. Cóż, tak musi być:)

Największe zaskoczenia

Najbardziej zdziwiły mnie niskie miejsca takich marek jak Mercedes, Volvo, Mazda, Citroen, Suzuki. Mercedesów wcale nie ma tak mało z Was. Volvo to również marka, którą porusza się wiele kobiet, a wpływ na to z pewnością opinia Volvo jako bardzo bezpiecznego auta. Citroen zaś jest bardzo popularny. Choć w naszej Społeczności porusza się nim wiele Pań, post nie przykuł uwagi.

Ale największy zawód sprawił mi jednak Suzuki. Jest to dość popularna marka, ma całą gamę modeli od małego Swifta do dużych aut typu Grand Vitara. U nas nie znalazła jednak uznania.

Według mnie zabawa z pokazywaniem swoich aut była bardzo ciekawa, pokazała nam czym jeździmy i jakie auta lubimy. Z pewnością nie był to ostatni raz, już czekam na kolejną zabawę:)

Pamiętajcie, że jeżeli chcecie pokazać swoje auto na naszym Insta, prześlijcie foto w wiadomości prywatnej na kobietyiauta lub kia_in_car. Jeżeli podoba Wam się moja działalność i chcecie ją wesprzeć – zapraszam na patronite lub zrzutka.pl. Dziękuję wszystkim Paniom, które wspierają tą stronę. Pamiętajcie, że na Patronite są informacje, co mogę zrobić w zamian za wsparcie. To dotyczy też wpłacających na portalu zrzutka.pl:) Zawsze możecie też do mnie napisać na Facebooku czy Instagramie.