Powerbank z funkcją uruchamiania silnika

Powerbank z funkcją uruchamiania silnika to nowość na rynku. Jeszcze nie wie o niej zbyt dużo kierowców. Wbrew temu, na co wygląda służy tylko do rozruchu. Nie zastępuje prostownika, a kable rozruchowe.

Powerbank z funkcją uruchamiania silnika
sposób użycia powerbanku

Podnosisz maskę silnika, przypinasz „krokodylki” do odpowiednich biegunów. Włączasz urządzenie, następnie czekasz koło 30 sekund, w czasie których bateria trochę się podładuje. Po tym czasie możesz podjąć pierwszą próbę uruchomienia pojazdu. Jeżeli Ci się nie uda za pierwszym razem, pozostaw powerbank podłączony do akumulatora i odczekaj minutę lub dwie. Po tym czasie spróbuj ponownie uruchomić silnik.

Oczywiście to urządzenie w standardowy sposób naładuje Twój smartfon, aparat fotograficzny i każde inne urządzenie z baterią:)

dla kogo jest przeznaczony

Dla każdego kierowcy, który chce szybko uruchomić pojazd z rozładowanym akumulatorem. Uważam, że podczas mrozów, jeżeli masz taki powerbank z funkcją uruchamiania silnika, powinnaś zawsze zabierać go do samochodu. Przecież auto może odpalić po pracy, lub na parkingu przed sklepem. Takie ryzyko występuje zwłaszcza, gdy często uruchamiasz silnik i pokonujesz niewielkie odległości. Obowiązkowy dla osób, które użytkują nowe samochody, przy których producent nie zaleca odłączenia akumulatora. To mogłoby spowodować na przykład nieprawidłowe działanie podnośników szyb samochodowych. Gdy w takim aucie rozładuje Ci się akumulator, możesz uruchomić silnik i jechać po nową baterię.

czy to urządzenie jest wystarczające?

Jeżeli po rozładowaniu akumulatora chcesz od razu kupować nowy, to oczywiście. Natomiast, jeżeli masz możliwość doładowania akumulatora, powinnaś kupić prostownik. I jeżeli zauważysz, że podczas uruchamiania silnika, rozrusznik kręci słabiej, dobrze jest podładować akumulator. Jeżeli jest sprawny, do tego prawidłowo działa również instalacja elektryczna, to po takim doładowaniu najprawdopodobniej bezproblemowo przejeździsz zimę.

ryzyko użycia kabli rozruchowych

Część z Was spyta, w czym to urządzenie jest lepsze, niż kable rozruchowe. Użycie kabli rozruchowych przez niedoświadczonego kierowcę niesie pewne ryzyko. Trzeba uważać na prawidłowe podłączenie koncówek. Jeżeli się pomylimy – dojdzie do zwarcia. Taki sam efekt można osiągnąć upuszczając kabel. Zwarcie może doprowadzić do uszkodzenia instalacji elektrycznej w Twoim, albo drugim samochodzie. Musisz też mieć miejsce – najlepiej z przodu Twojego auta.

PATRONITE –

Podobał Ci się ten artykuł? Chcesz więcej takich? Od niedawna istnieje możliwość wsparcia naszej Społeczności:) Może ono sprawić, że będzie ona lepsza i ciekawsza:) A dzisiaj na portalu Patronite czeka na każdą z Was niespodzianka:) Coś się tam zmieniło. Chcesz wiedzieć, co – kliknij link:)