Kobiety Fiata

Dziś w naszym cyklu „Kobieta i klasyk motoryzacji” poznacie trzy dziewczyny, które połączyła pasja do Fiata 126p. Nasza trójka nazwała się Kobiety Fiata. Fiat 126p, który je połączył wyprodukowano w 1988 roku. odpalany jest na kluczyk. W jego środku czuć oryginalny zapach, a większość części jest oryginalna. Właścicielka pisze o aucie: Maluch to pamiątka rodzinna, poprzedni właściciel był człowiekiem bardzo mądrym, wesołym, troskliwym i pogodnym. Myślę, że w tym aucie pozostawił trochę swojego humoru. Fiacik ma swoją ksywkę: Józio.

Kobiety i auta
złombol w skodzie favorit

Motoryzacyjna przygoda naszych bohaterek rozpoczęła się od tego, że wraz ze znajomymi pojechały do Grecji Skodą Favorit. Wystartowały one w ramach charytatywnego rajdu Złombol. Kolejny wspólny start to Rajd Koguta, pierwszy rajd maluszkiem. A jak do tego w ogóle doszło.

Właścicielka pisze o tym tak: Pewnego dnia wchodząc do warsztatu taty spojrzałam na malucha w nieco inny sposób. Na myśl przychodziło mi tylko jedno słowo „przygoda”. W tym samym momencie napisałam do koleżanki i kuzynki. Zapytałam je, co myślą o tym, żeby pojechać na Rajd Koguta do Mielna Fiatem 126p. Nie zdziwiła mnie ich reakcja. Były zachwycone tym pomysłem i z przyjemnością wyraziły chęć udziału.

Zwróćcie uwagę, że nasza wiedza na temat obsługi malucha była kiepska. Aczkolwiek nam to nie przeszkadzało. Trzy kobiety dadzą radę. Zabrałyśmy się do działania i następnego  dnia maluch wyjechał z warsztatu. Następnie przeszedł kontrole i trzeba było pare części  wymienić. Został umyty, wypolerowany i wyczyszczony. Nastepnie odwiedził mechanika, a kolejnego dnia był gotowy aby z nami wyruszyć w drogę. 

pomysł na nazwę i pierwszy start

Dziewczyny nazwę wymyśliły spontanicznie. Stało się to w oczekiwaniu na numery startowe. Zgodnie ze słowami Właścicielki: Był to szybki, spontaniczny wybór – podobno takie wybory są najlepsze. I mamy Kobiety Fiata. Sam udział w wyścigu właścicielka podsumowuje tak:

Udział w takim wydarzeniu bardzo nam się spodobał. Na pewno nie będzie to nasz ostatni rajd. Postanowiłyśmy, że trochę pozwiedzamy z maluszkiem i wybrałyśmy się na krótki wypad nad jezioro Nyskie. Jadąc po polskich drogach otrzymałyśmy wiele uśmiechów i usłyszałyśmy mnóstwo klaksonów. To jeszcze bardziej nas podkręcało i dawało nam dużo radości.

Kobiety i Auta
radość podróżowania maluszkiem

Dziewczyny mają tak jak ja. Wsiadając do auta czują one coś niesamowitego. Jest to uczucie trudne do opisania, ale bardzo miłe. Przy okazji muszę zwrócić Waszą uwagę na to, jak bardzo zmieniają się odczucia osób korzystających z Malucha na przestrzeni wieków. Na początku lat siedemdziesiątych każdy posiadacz był podekscytowany. Po kilkunastu latach maluch spowszedniał. Zaczął stawać się symbolem obciachu i awaryjności, a spotkać go można było na każdym rogu. Koniec produkcji wiele osób przyjęło z ulgą.

Od około 10 lat maluch ponownie wywołuje podziw. Gdy za kierownicą siedzi przedstawicielka płci pięknej podziw się wzmaga. Wiem ile przyjaznych spojrzeń sam zdobyłem prowadząc taki egzemplarz. Wprawdzie „Józio”to jeden z ostatnich wypustów odpalany na kluczyk, ale nie traci przez to nic ze swojego uroku.

zapraszamy na facebooka

Na naszej stronie możecie jedynie „liznąć” Józia i poczuć jego klimat. Moja przygoda z nim zaczęła się na stronie Kobiety Fiata na Facebooku i Was również tam zapraszamy. Możecie poznać wszystkie trzy bohaterki. Znajdziecie tam również trochę zdjęć i krótkich filmików dotyczących auta i Dziewczyn.

Dla mnie ten projekt jest strzałem w dziesiątkę i spełnieniem internetowych marzeń. Dla mnie maluszek i Kobiety to świetne połączenie. Kiedyś bardzo powszechne, dziś już coraz rzadsze. Kibicuję Paniom w dalszej działalności i trzymam kciuki za częste updaty strony. Robią świetną robotę, pokażmy im to lajkując ich stronę. Bardzo Was do tego zachęcam:)

Jeżeli jesteś Kobietą i masz maluszka, lub inne auto w podobnym wieku, zgłoś się koniecznie do mnie przez Facebooka lub Instagram:) Auto opiszę z przyjemnością:)

Przypominam również o możliwości wsparcia istnienia naszych Kanałów, cyklicznie poprzez patronite.pl, jak również okazjonalnie na zrzutka.pl. Dzięki Wspierającym strona kobietyiauta.pl może istnieć 🙂