Mazda 323F łącząca ludzi

Dzień dobry:) Dziś w serii Kobiety i Auta witamy Mazdę 323F. Jest to Mały Japończyk z Podkarpacia. To już druga Mazda 323F BA, jaką posiada bohaterka naszego wpisu – Mariola. Jak się zaraz okaże, jest Mazda 323F łącząca ludzi. Poprzednie było w kolorze zielonym, spójrzmy, jak wygląda obecnie to autko:)

Mały Japończyk z Podkarpacia
trochę więcej o aucie

Benzyną, 1.5 silnik więc 88 kM, przebieg lekko ponad 250 tysiecy kilometrów. Auto wyprodukowano w 1996 roku. Gdy przebieg osiągnął tę okrągłą wartość, została ona udokumentowana. Ja również lubię robić zdjęcia, gdy jest jakaś okrągła wartość. Spójrzmy na zegary Mazdy.

Mały Japończyk z Podkarpacia
Co właścicielka robiła w maździe

Los samochodu najlepiej opisze sama Właścicielka, zatem oddajemy głos Marioli:

Moja historia zaczyna się od zielonej mazdy takiej samej jak ta na zdjęciu. Rok później kupiłam tą. Zwykła prosta z najmniejszym silnikiem, bo 1.5 w tym modelu. Była do lekkich poprawek, bo nie działała szyba od kierowcy, obroty falowały, głośnik do wymiany – generalnie drobnostki. Najciekawszy moment w tym jest taki, że po oddaniu jej w ręce „kolegi” ponaprawiał te usterki i dołożył od siebie światełka w klamkach, chomowane klamki, nowe głośniki i zmienił podświetlenie licznika na niebiesko. Miesiąc później zostaliśmy parą z „mazdy” i Madzia dostała nową kierownicę z mazdy 6.

Niestety w czasie tej sielanki był problem bo padły wycieraczki na 1 i 2 biegu, a my szukaliśmy wspólnie problemu. Po czasie okazało się, że kable się przerwały. Zimą Madzia miała zamontowane podswietlenie nóg, ktore ostatnio pokazałam na facebooku. Na razie jeździmy i zbieramy na poprawki blacharskie choć miałam chwilę zwątpienia i chciałam się poddać z nią…

Całe szczęście, Mariola się nie poddała, a my spójrzmy na to, jak podświetlenie wygląda:)

Mały Japończyk z Podkarpacia
mazda łącząca ludzi

Okazało się, że Pan, który pomagał naprawiać Mazdę aktualnie jest już narzeczonym Właścicielki. Oświadczył się jej niedawno na zlocie Bameet:) To naprawdę fajne i jeżeli inne Panie mają również podobne historię, to proszę, podzielcie się z nami.

czasem warto naprawić swoje auto

Jak pisze Mariola podsumowując swoją opowieść: sama w szoku jestem bo w sumie tak jak pisałam moja Madzie chciałam spisac na straty, a teraz jak mysle o tym to wiem, ze to najwieksza glupota by byla. Ja się z tym zgadzam. Chociaż blacharka, jak to w Japończyku wymaga poprawy, to jednak wolnossący silnik o mocy 88KM zapewnia długowieczność:) Po ogarnięciu tych wszystkich spraw auto powinno odwdzięczyć się długą, bezproblemową jazdą:) Mazda 323F łącząca ludzi to super auto, spójrzmy zatem na więcej fotek:)

Zapraszam na pozostałe wpisy w kategorii Kobieta i klasyk motoryzacji. Zapraszam również do Wikipedii na wpis o Mazdzie 323F. Panie, którym podobają się nasze Kanały i chcą wesprzeć naszą działalność, zapraszam na patronite.pl i zrzutka.pl🙂