Volkswagen Jetta Natalii

Poznajcie kolejną Pasjonatkę Motoryzacji z ciekawym autem. Volkswagen Jetta Natalii to naprawdę ciekawy okaz. Do tego Posiadaczka bardzo często przejeżdża Polskę wzdłuż i wszerz uczestnicząc w wielu imprezach motoryzacyjnych. Ma też swoją drugą pasję – eksplorację opuszczonych obiektów.

wybór samochodu

Przygoda Natalii z Jettą rozpoczęła się w sierpniu 2018 roku, kiedy to stała się właścicielką tego pięknego auta. Trudno powiedzieć dlaczego akurat Jetta, chociaż Właścicielka chciała kultowe auto. Pod uwage brała również BMW E30 oraz Volkswagena Santana lub Foxa I generacji. Być może w podjęciu decyzji pomógł fakt, że wcześniej w rodzinie Natalii była Jetta i bardzo dobrze się sprawowała. Chociaż samych Jett nie ma zbyt dużo, to nie ma problemu z częściami, bo auto zbudowano na takiej samej płycie podłogowej co Golfa 2, Corrado czy Seat Toledo.

wiecej o aucie

Jest to samochód sprowadzony z Niemiec, po przyjeździe do Polski u ostatniego właściciela spędził osiem lat. Aktualnie na liczniku przejechane 256 tys km. Pojemność 1.6. 75 KM z zamontowaną instalacją gazową. Jest to jeszcze model gaźnikowy, ale już tzw ekogaźnik, gdyż lata produkcji auta to czas, gdy ekologia zaczęła pukać do bram fabryk. Gaźnik oczywiście wymaga regulacji co jakiś czas, ale w tym aucie jest po regeneracji i nie sprawia problemów. Tak jak samo autko, które po zakupie większość czasu przejechało bezawaryjnie. Zdarzył się jeden dłuższy przestój trwający 3 miesiące.

Jetta podczas remontu:)

Przy okazji wspomnę, że ta wersja nie posiada wspomagania kierownicy, ale Natalii to nie przeszkadza. Czasem przy parkowaniu trzeba trochę siły włożyć. Właścicielka woli jednak to, niż kierownicę, którą operuje się zbyt lekko. Kolejna ciekawostka dotycząca auta jest taka, że należy ono do wersji CL produkowanej od 1990 do 1991 roku. Posiadaczka auta śmieje się, że rozwinięcie tej nazwy to Całkiem Luksusowo – absolutny brak wszystkiego. Zgodnie z encyklopedią moto.pl wersja ma jedynie pięciobiegową skrzynię biegów i lusterka regulowane mechanicznie, czyli sam standardzik.

Zapraszam do obejrzenia galerii z wyjazdów Natalii:

plany na 2020 rok

Jak informuje Natalia, Jetta trochę zmieni swój wygląd. Pierwszy raz auto po zmianach zostanie zaprezentowane na rozpoczęcie sezonu jettaclub.pl. Kolejne plany to objazd dookoła Polski. Auto odwiedzi również Czechy i Słowację.

natalia jako użytkownik cb radia

Jako osoba pokonująca często setki kilometrów Natalia jest użytkowniczką CB Radia. Dzięki temu, kiedy na przykład na obwodnicy Pruszkowa oberwał się wydech, udało się szybko uzyskać pomoc. Kierowcy ciężarówek użyczyli narzędzi. Dzięki nim Natalii i jej chłopakowi udało się zamontować wydech na właściwym miejscu.

kolejna jetta w rodzinie

Jako ciekawostkę można wspomnieć, że w rodzinie pojawiła się kolejna Jetta. Jej właścicielką została mama Natalii. Ma to auto od pół roku. Silnik jest identyczny jak u Natalii, ale wersja wyposażenia bogatsza. W wersji Flair wyposażenie posiada grube welurowe fotele, podłokietnik i szyberdach.

jetta w mediach społecznościowych

Zapraszam na kanały, na których na bieżąco możecie śledzić losy Volkswagen Jetta Natalii:

Oczywiście, zachęcam do polajkowania obydwu profili:) Autorka robi naprawdę świetną robotę 🙂