Złoty Dziadek – Audi 80 z 1989 roku

Dziś zaprezentujemy najstarsze dotychczas auto z naszej kolekcji. Już jakiś czas temu zgłosiła się do mnie Samanta przedstawiając swój najnowszy nabytej Złotego Dziadka. Złoty Dziadek okazał się Audi 80. Ma on tyle samo lat ile nasz kraj po przemianach, czyli 31. W niektórych aspektach nawiązuje on do epoki Dużych Fiatów czy Polonezów, więc od razu robi się cieplej na sercu.

dane techniczne „złotego dziadka”

Audi nie jest zmęczone jazdą, gdyż jego przebieg wynosi zaledwie 223 tysiące kilometrów. Właścicielka twierdzi, że jest udokumentowany. Auto kupili od pierwszego właściciela. Silnik to 1.8 benzyna/gaz, ale silnik jeszcze na gaźniku. I to jest pierwsze nawiązanie do naszej rodzimej motoryzacji. Drugie to skrzynia biegów, która do przodu ma jedynie cztery biegi, co musi być męczące w dalszej trasie. To jeszcze wersja bez elektroniki i katalizatora. Bardzo niewiele rzeczy może się w tym aucie popsuć.

Jak sama pisze jego właścicielka „klimy nie ma, ale jest klimat”. Za to Audi jest bardzo dobrze utrzymane. Nie ma rdzy, podłoga w świetnym stanie. W tych rocznikach, nie montowano też katalizatora.

Auto zostało zakupione dopiero niedawno i na razie wiadomo tylko, że do zmiany jest jeden z foteli i hamulec ręczny. Natomiast z pewnością auto doczeka się kolejnych modyfikacji. Fajny jest ten Złoty Dziadek. Audi 80 przyniesie na pewno Właścicielom wiele frajdy:)