Baza wiedzy o aucie kupowanym za granicą

Jeżeli szukasz auta, bądź jesteś ciekawa informacji o swoim pojeździe – ten wpis jest dla Ciebie 🙂 Wiesz już gdzie znajdziesz informacje o aucie zarejestrowanym w Polsce. Ale niezależnie od miejsca obecnej rejestracji, jeżeli rozważasz zakup auta sprowadzonego, to możesz sprawdzić jego historię. Baza wiedzy o aucie kupowanym za granicą może Ci pomóc podjąć decyzję o zakupie konkretnego auta.

co zawiera baza wiedzy o aucie kupionym za granicą

W tych bazach monitoruje się ogłoszenia z całej Europy. Mamy więc zapisane przebiegi, zdjęcia pojazdu w momencie sprzedaży, ceny. Jeżeli pojazd wystawiono kilka razy, znajdziesz tam także ewentualną informację, że przebieg pojazdu został cofnięty. W przypadku niektórych krajów znajdziesz też ewentualne informacje o złomowaniu pojazdu, szkodzie całkowitej oraz ewentualnej kradzieży. W przypadku tego ostatniego przestępstwa nie możesz mieć jednak całkowitej pewności. Tę daje jedynie sprawdzenie auta na policji. Niestety nie zawsze Sprzedawca chce nam podać VIN. Ja staram się omijać oferty, gdy jest problem z wyegzekwowaniem takiego numeru.

jak znaleźć taką bazę w internecie

Nie chcę robić nikomu reklamy, ale wystarczy w internecie wpisać „sprawdzanie numeru VIN” i wyskoczy nam kilka stron internetowych. Ja zaufałem stronie autoDNA i nie wiem, czy pozostałe są gorsze czy lepsze. Znalazłem na niej wiele danych o moim Citroenie, np zdjęcia z aukcji internetowych z poprzednich lat. Nie znalazłem informacji o tym, że samochód był rozbity. Jedyny minus – to są prywatne firmy z dostępami do baz zagranicznych. Ale taka baza wiedzy o aucie kupowanym za granicą może Cię uchronić od poważnych wydatków. Fakt, wydasz te 50 czy 80 zł, ale dużo więcej zostanie Ci w portfelu. Zaleta tych baz jest taka, że sam VIN wprowadzasz za darmo i widzisz, ile wpisów w bazie jest dostępnych. Ta informacja pomoże Ci podjąć decyzję, czy warto kupić ten pojazd.