Egzamin teoretyczny na prawo jazdy

Egzamin teoretyczny na prawo jazdy polega na tym, że w Sali Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego (lub czegoś podobnego) siadasz przed komputerem i odpowiadasz na pytania. Są to pytania z puli 2000 sztuk, niektóre bardzo ważne, inne zupełnie nieistotne, ale trzeba znać na nie odpowiedzi.

samodzielna nauka w domu

Od kilku lat kursu prawa jazdy nie musisz rozpoczynać od uczęszczania na wykłady. Teorii jesteś w stanie nauczyć się samodzielnie w domu. W internecie aż roi się od materiałów na ten temat. Kursanci są tego świadomi i fora internetowe pełne są pytań o to, w której aplikacji są testy, dzięki którym najlepiej można się przygotować. Oczywiście żadne testy nie zawierają 100% pytań z egzaminu, więc musisz zapoznać się także z teorią.

Aby wziąć udział w egzaminie teoretycznym bez zapisania się do szkoły nauki jazdy musisz wyrobić w Wydziale Komunikacji Profil Kandydata Kierowcy, nauczyć się teorii. Kolejny krok to umówienie się na egzamin, a na końcu jego zdanie.

nauka po kursie teoretycznym w osk

Jeżeli całość kursu odbywasz w szkole jazdy, otrzymasz płytę z testami oraz podręcznik. W trakcie kursu uczestniczysz też w wykładach, ale na egzaminie wykorzystasz wiedzę głównie z testów. Często zdarza się, że zanim szkoła jazdy dopuści kursanta do egzaminu, organizuje egzamin wewnętrzny, który umożliwia sprawdzenie wiedzy kursanta.

przygotowanie

Do tego egzaminu przygotowujesz się zarówno na wykładach, z podręcznika, jaki otrzymasz w szkole nauki jazdy, a także z różnych zestawów testowych, jakie rozwiążesz. Kiedyś było dużo łatwiej bo cały zestaw dostawało się że szkoły jazdy i każdy zestaw, których było chyba z 25 zawierał te same 25 pytań, jedynie w różnej kolejności. Dziś już tego nie ma, a i chyba wszystkie pytania nie są łatwe. Niestety – możesz rozwiązać wiele różnych zestawów, a coś zawsze zaskoczy Cię na egzaminie.

w ośrodku egzaminacyjnym

Staraj się nie denerwować za bardzo. Zdawalność teorii jest dużo wyższa, niż praktyki. W środku czekają na Ciebie 32 pytania o różnym stopniu skomplikowania. Na części pytań odpowiadasz tak, lub nie. Pozostałe pytania to klasyczny test wyboru. Wszystkie z nich punktowane są według tego, jak zawarta w nim wiedza wpływa na bezpieczeństwo ruchu drogowego. Do zdobycia zawsze są 74 punkty. Na szczęście do zaliczenia nie potrzebujesz całości punktów. Zdany egzamin gwarantuje zdobycie 68 punktów.

nie zniechęcaj się. zawsze w końcu się uda

Pamiętaj, egzamin teoretyczny na prawo jazdy zawsze jest możliwy do zaliczenia🙂 a jeżeli się potkniesz – zdobędziesz wiedzę do wykorzystania na kolejnym egzaminie.