Gdy masz problem ze zdaniem egzaminu

Wiesz już, jak przebiega egzamin praktyczny. Ale czasem znasz jego przebieg aż za dobrze. Kilka razy zdarzyło Ci się popełnić błąd i to Ciebie egzaminator przywiózł do ośrodka egzaminowania. Masz już tego dość i czujesz zniechęcenie. Zupełnie niepotrzebnie 🙂 Jedyne, czym możesz przejmować się zasadnie to pieniądze. Ale nic innego🙂 Dowiedz się, co zrobić, gdy masz problem ze zdaniem egzaminu.

ilość egzaminów nie świadczy o twoich umiejętnościach

Przede wszystkim oblany egzamin to nie koniec świata. Części osób udaje się za pierwszym razem, ale innym dopiero za 10-tym czy 15-tym razem. Więc absolutnie po 5-tym czy 10-tym razie zakaz rezygnowania 🙂. Zwłaszcza, że jesteś już naprawdę blisko celu🙂. Docinki środowiska, że nie chcieliby z taką osobą spotkać się na drodze, musisz włożyć między bajki. Między egzaminami odbywasz jazdy i Twoje doświadczenie rośnie. Zwłaszcza, że rzadko oblewa się za poważne rzeczy. Zazwyczaj pierdoły za które oblałaś powtórzysz nie raz za kierownicą swojego auta. Zatem jeżeli ktoś w Ciebie wątpi, sam się przechwala, że on zdał za pierwszym razem, musisz go zignorować. Tak samo musisz postąpić w przypadku, gdy ktoś mówi, że jeździ super.

Czasem ludzie wykorzystują okazję.

Pamiętaj: nie możesz od innych oczekiwać, że każdy powie: jesteś cudowna, super, na pewno CI się uda. Chodzi o Ciebie, więc sama musisz to wiedzieć. Ludzie są różni i strasznie lubią się chwalić, a część naprawde wierzy, że dobrzy drajwerzy zdają od razu. Oczywiście nie zawsze jest to prawda. Więc zapamiętaj 🙂 Jesteś dobra, musisz idąc na egzamin być o tym na 100% przekonana 🙂.

Nic się nie stanie jak tym razem nie zdasz

Nie powinnaś też zbyt mocno „zafiksowywać” się na punkcie zdania egzaminu. Im jesteś bardziej zrelaksowana, tym bardziesz skupiasz się na jeździe. Rośnie Twoja dokładność, a wraz z nią szanse na zdanie upragnionego egzaminu.

Idź na egzamin z kimś, kogo lubisz, z kim się dobrze czujesz i kto nie będzie zwiększał Twoich nerwów 🙂. Jedyne czego potrzebujesz to spokój i dobry humor.

problem ze zdaniem egzaminu
fot FREEPIK. Radość po odebraniu kluczyków do własnego auta.

Myślę, że dzięki moim radom uda Ci się stać się szczęśliwą posiadaczką prawa jazdy i będziesz korzystać z rad w dziale Nowy Kierowca i Porady na drodze.

NA KONIEC

Pamiętaj, egzamin na prawo jazdy przez wielu nazywany jest najtrudniejszym egzaminem w życiu. Nie ma w tym cienia przesady. Rzadko o powodzeniu decydują umiejętności, a częściej nerwy i brak szczęścia. Inni kierowcy i piesi już niejednej osobie przedłużyli czas oczekiwania na upragniony dokument. Także głowa do góry i róbcie swoje:)

Jeżeli podoba Wam się moja działalność i chcecie ją wesprzeć – zapraszam na patronite lub zrzutka.pl. Dziękuję wszystkim Paniom, które wspierają tą stronę. Pamiętajcie, że na Patronite są informacje, co mogę zrobić w zamian za wsparcie. To dotyczy też wpłacających na portalu zrzutka.pl:) Zawsze możecie też do mnie napisać na Facebooku czy Instagramie.