Pierwsza jazda podczas kursu prawa jazdy

Po trudach i nudach wykładów przychodzi pierwsza jazda podczas kursu prawa jazdy. Nie zastąpię instruktora i nie opowiem jak taka jazda wygląda, ponieważ ilu instruktorów, tyle sposobów.

jak przygotować się do pierwszej jazdy

Najważniejsze – totalnie się nie stresować. Instruktor wszystko Ci wytłumaczy. Twoją rolą jest odpowiednio się przygotować, co właściwie oznacza ubrać. Pamiętaj, że to nie rewia mody. Ma być przede wszystkim wygodnie. Czyli adidasy lub tenisówki, żeby dobrze czuć pedały. Na ten moment zdecydowanie odpadają buty na obcasie, a szczególnie szpilki. Na nie ewentualnie przyjdzie pora po kursie. Ubranie musi pozwolić Ci na swobodne ruchy, musisz w nim też dobrze się czuć.

gdzie będziesz jeździć

Miejsce pierwszej jazdy to w zależności od instruktora: równie dobrze może być pusty plac abyś poznała samochód, a może być środek zatłoczonej metropolii. Niezależnie od tego pamiętaj jedno: to instruktor jest od zapewnienia Wam bezpieczeństwa. Ty musisz jedynie spełniać jego polecenia.

stres związany z pierwszą lekcją prawa jazdy
Stres przed jazdą

Świadomość, że po raz pierwszy będziesz prowadzić samochód może Cię stresować. Zupełnie niepotrzebnie. Instruktor na fotelu obok Ciebie ma swoje sprzęgło i hamulec. Ponadto w razie zagrożenia jest w stanie przejąć kierownicę. Całą drogę będzie czuwał nad bezpieczeństwem jazdy. Jako osoba ucząca się, masz prawo popełnić nieświadomy błąd. Jeżeli policja nałożyłaby na Was mandat, musi go pokryć instruktor

Stres po zakończonej jeździe

Jeżeli nigdy wcześniej nie siedziałaś z przodu po lewej stronie i nie obsługiwałaś do tej pory kierownicy, pedałów i dźwigni zmiany biegów – po jeździe możesz się zestresować, że to nie dla Ciebie. Nic bardziej mylnego. To odczucie towarzyszące większości ludzi. Auto ma to do siebie, że reaguje na najdelikatniejszy ruch kierownicą, naciśnięcie pedału, czy nawet jego puszczenie. Koordynacji tych wszystkich elementów oraz obserwacji drogi wymaga prowadzenie auta. Oswoisz się z tym podczas kolejnych jazd. Pierwsza jazda podczas kursu prawa jazdy ma na celu właściwie tylko zapoznać Cię z samochodem.