Jak wybrać ośrodek szkolenia kierowców

Kurs prawa jazdy składa się z wielu etapów. Jego przebieg od strony formalnej możecie znaleźć np tu: https://autokult.pl/33529,od-kandydata-do-kierowcy-krok-po-… A jak wybrać ośrodek szkolenia kierowców?

jak wybrać odpowiednią szkołę jazdy?

Odpowiedź na pytanie jak wybrać ośrodek szkolenia kierowców zdeterminuje prawie cały Twój kurs. Oczywiście nie dotyczy to sytuacji małych miast, gdzie jest jedną szkoła, ale załóżmy, że masz wybór.

sprawdź opinie innych kursantów

Ja uważam, że nie ma lepszego drogowskazu, niż opinie ludzi, którzy ostatnio zdali prawko. A oni wiedzą wszystko: jakie jest przygotowanie teoretyczne, czy mają auta takie same, jaki ośrodek egzaminacyjny, jaka jest cena kursu, no i sprawa najważniejsza: instruktorzy. Zwłaszcza dla kobiet bardzo istotna jest osoba, która będzie siedzieć obok podczas kursu. A od niej dowiesz się, co zrobić, gdy pierwszy raz zaczniesz puszczać sprzęgło, aby przejechać swoje pierwsze w życiu kilometry. Z doświadczenia wiem, że na forach potrafią pisać osoby wynajęte przez szkoły. Z tego powodu najlepiej zdać się na opinie koleżanek, które akurat są w trakcie kursu, bądź właśnie go ukończyły.

weź pod uwagę różne kryteria

Dodatkowymi kryteriami jakie możesz wziąć pod uwagę jest np możliwość weekendowego odbycia teorii czy odbycia jej w systemie e-learning. Może odpowiadać Ci też droższa forma kursu w wersji przyspieszonej. Musisz też określić, czy chcesz zdawać na wszystkie samochody, czy tylko te z automatyczną skrzynią biegów (dobre dla osób, które nie chcą na dzień dobry walczyć ze skrzynią, a potem w celu rozszerzenia uprawnień muszą jedynie wykupić kilka godzin w ośrodku szkolenia i przystąpić drugi raz do egzaminu, ale przystępują już z pewnym doświadczeniem).

co się stanie, jeżeli jednak podejmiesz złą decyzję

Jeżeli podejmiesz złą decyzję – to nie koniec świata. Zawsze możesz zmienić ośrodek, lub wykupić godziny u innego instruktora.

Teraz, gdy już wiesz, jak wybrać szkołę czeka Cię kurs. W pierwszej kolejności będziesz uczestniczyć w wykładach. Zapraszam na króciutki wpis na ich temat:)