Regulamin Facebookowej Grupy Kobiety i Auta

1. Przystąpienie do grupy jest jednoznaczne z akceptacją Regulaminu i jego postanowień.
2. Ze względu na cel istnienia Grupy, zabronione jest wynoszenie stąd jakichkolwiek treści. Za złamanie zakazu jest natychmiastowy ban. Podobnie jak za sprowadzanie na tę grupę mężczyzn.
3. Główny cel istnienia grupy to wsparcie Pań prowadzących swoje 4 kółka w każdej sprawie, żadna nie jest błaha i żadne pytanie nie jest głupie.
4. Szanujemy to, że są Panie, które stresuje prowadzenie auta, i które nie wiedzą czegoś, co dla Ciebie jest oczywiste. Niedopuszczalne są teksty typu
a. „jak nie umiesz parkować, to się nie zapuszczaj do miasta” 
b. „mi też nikt nie pokazał i żyję” 
c. „ja nie płakałam, tylko się wzięłam w garść”
d. „nie rozumiem w czym jest problem”. 
e. „jak któraś tego nie umie, powinna cofnąć się na kurs”
f. „musisz się tego nauczyć” albo tym bardziej „każdy się musi nauczyć” – że ktoś musi to można napisać przy instruowaniu go, np „aby zdjąć akumulator musisz zdjąć klemy” ale nie „musisz wykupić godziny”, „musisz super parkować”, „musisz umieć zmienić koło” – pod tym względem nikt tu niczego nie musi🙂
I wszystkie podobne do nich
Zamiast tego możesz napisać co Ty zrobiłaś, albo po prostu nie komentować.
5. Pamiętamy, że istotą utworzenia grupy było stworzenie przestrzeni do uzyskania informacji i wsparcia dla Pań prowadzących auta. Miejsc, w których zostaną niezrozumiane w internecie jest dość. Tutaj jest inaczej. Pamiętaj, że nawet jeśli Twoim zdaniem nie wyśmiewasz i nie szydzisz, nie znaczy, że nie ranisz uczuć innych osób.
6. Dopuszczalna jest jedynie konstruktywna krytyka, np. osób, które świadomie przekraczają prędkość lub w inny sposób stwarzają zagrożenie na drodze. Wszelkie porady dotyczące łamania prawa są niedopuszczalne (np. że nie jeździ się 50 km/h w miejscu, gdzie takie ograniczenie wprowadzono). Dopuszczalne są jedynie stwierdzenia, że niektóre przepisy lub ograniczenia są niezgodne ze zdrowym rozsądkiem.
7. Niedopuszczalne są komentarze, które nic nie wnoszą, za to mają pokazać Twoją znajomość tematu, jak np. ”ktoś kiedyś ustalił taką szerokość i wiedział co robi”.
8. Szanujemy to, że nie każdy jest mechanikiem samochodowym i kierowcą zawodowym. Jeżeli należysz do którejś z tych grup – chętnie skorzystamy z Twojego doświadczenia, jeśli zechcesz się nim podzielić. Jeżeli nie masz na to ochoty – to nie jest grupa dla Ciebie.
9. Na grupie nie reklamujemy swojej działalności (również w wiadomościach prywatnych). Jeżeli jesteś zainteresowana taką formą promocji, skontaktuj się wcześniej ze mną. Za złamanie tego zakazu jest ban bez ostrzeżenia.
10. Nie wrzucamy zdjęć zrobionych zza kierownicy jadącego samochodu. Zdjęcia są mile widziane, ale musi wykonać je pasażer. Mogą być też zrzuty z kamerki samochodowej:) Dopuszczalne są zdjęcia wykonane, gdy stoisz w korku.
11. Osoby, które będą łamać Regulamin otrzymają ostrzeżenie. Kolejne skutkować będzie banem.
12. Komentujemy z pozycji koleżeńskich, a nie uczeń – nauczyciel. Nie traktujemy nikogo z góry.
13. Nie udostępniamy postów, które już wcześniej zostały udostępnione, żeby nie zaśmiecać grupy. Oczywiście widząc fajny post na innej grupie, nie musisz wiedzieć, że już mamy taki sam. Dlatego za to nie ma bana. Osoba, która udostępni taki post trafi na manualne zatwierdzanie postów. Każdy post, który się nie powiela i nie łamie innych punktów regulaminu zostaje upubliczniony,
13a. Wszelkiego rodzaju prośby o pomoc kierujemy wyłącznie w komentarzach do odpowiedniego postu. Opublikowanie postu z prośbą o pomoc spowoduje jego usunięcie i przesunięcie Autorki na ręczne zatwierdzanie.
14. Osobą, która podejmuje ostateczną decyzję, czy dana wypowiedź jest zgodna z Regulaminem, jest osoba, która ma funkcję Administratora na grupie