Na co pójdą pieniądze ze zrzutki.pl

Od jakiegoś czasu zapraszam Was do udziału w zbiórce na przedłużenie działania strony kobietyiauta.pl. Robię to zachęcony przez jedną z Was, bo wcześniej uznałem, ze strona zostanie zlikwidowana. Od momentu ogłoszenia zbiórki zebrałem 300 zł, dołączając do tego 300 zł, które mieliśmy zebrane już wcześniej na patronite.pl oraz na zrzutce na samochód doświadczalny mamy zebrane już 600 zł. Dokładne rozliczenie zrobię po przedłużeniu funkcjonowania strony, natomiast już dziś chciałbym Wam przedstawić dlaczego to kosztuje tak duże pieniądze. Najpierw spójrzmy, co składa się na to, żeby strona mogła bezproblemowo funkcjonować:

Składniki strony kobietyiauta.pl

W poniższych akapitach rozwinę powyższe wiersze

PRZEDŁUŻENIE DOMENY KOBIETYIAUTA.PL

Istnieją specjalne firmy, które są właścicielami domen i firmy pośredniczące, za pośrednictwem których taką domenę można wykupić. Dla naszej domeny kobietyiauta.pl cena domeny została ustalona na 147,60 zł. Jeżeli nie zapłacę tej kwoty, strona nie będzie mogła mieć adresu kobietyiauta.pl. Jej adres wyglądałby w sposób następujący: https://wordpress1944538.home.pl/ Czy ktoś z Was w ogóle wszedłby na tę stronę? Może jedynie jakiś informatyk zaciekawiony, kto próbuje się bawić w strony internetowe i nie umie podpiąć domeny. Domenę kupuje się na rok, potem trzeba ją odnowić. Oczywiście można ją zakupić na dłużej, ale również cena rośnie. Zostańmy na razie przy roku.

Koszt przedłużenia domeny

Jak widać można przedłużyć domenę na kilka lat, ale praktycznie nie ma zysku z tego tytułu.

CERTYFIKAT SSL

Jego koszt to 147,60 zł. Dlaczego muszę go ponieść? Jest to certyfikat który w jakiś sposób zabezpiecza stronę i informuje przeglądarkę, że strona jest aktualna. Gdyby go nie było, adres zamiast „https://” miałby z przodu „http://” Fakt, że wyglądałoby to nieprofesjonalnie bym zignorował. W końcu szukamy tu wiedzy o aucie i wszystkim co z nim związane. Ale większość przeglądarek albo nie pozwoli Wam wyświetlić tej strony, albo wyświetli ostrzeżenie, że jej przeglądanie jest obarczone ryzykiem.

Ostrzeżenie dla stron bez certyfikatów

Weszłabyś na taką stronę? Nawet jeżeli tak, z pewnością taki komunikat wywołałby niepokój.

Certyfikat ten zakupuje się na rok i po jego upływie trzeba go odnowić. Jeżeli go nie odnowię, przeglądarka odkryje, że stracił ważność i również nie pozwoli Ci wyświetlić strony, albo wygeneruje ostrzeżenie, że przeglądanie jest obarczone ryzykiem.

Cena certyfikatu na kolejny rok.
HOSTING

Największy wydatek na stronę internetową. Płacimy za miejsce na serwerze danych. Gdybym tego nie zapłacił, adres kobietyiauta.pl nie byłby związany z żadnym, czy żadną treścią. Po prostu po wpisaniu go w przeglądarkę wyskoczyłby Wam błąd. Stąd takie miejsce trzeba wykupić. Cena? No właśnie. Najbardziej optymalny wariant to 51,25 zł/miesiąc, ale trzeba zapłacić całą kwotę za rok, czyli 615 zł. Alternatywa to comiesięczne płacenie 61,50 zł. Ale to rocznie da kwotę aż 738 zł. Tych 123 zł trochę szkoda, w kolejnym akapicie opowiem dlaczego. Spójrzmy na potwierdzenie kosztów:

Ceny hostingu
czy są inne potrzeby finansowe

Tak naprawdę te, które wypisałem u góry są kluczowe do funkcjonowania strony internetowej. Aby była ona piękniejsza, chciałbym wrócić do subskrypcji zdjęć freepik.com, co kosztuje 89 dolców (czyli 350 zł z kawałkiem). Rok temu miałem szczęście i załapałem się na promocję za pół ceny. Innych potrzeb w tej chwili nie ma:)

jak możesz wesprzeć?

Najpopularniejszą i najprostszą formą wsparcia jest zrzutka.pl. Istnieje również forma regularnego wsparcia na patronite.pl. W zeszłym roku ta forma była dość popularna, później została jedna osoba, czyli Natalia, której bardzo dziękuję. Również pieniążki uzyskane od niej posłużą do przedłużenia naszej domeny. Dzięki regularnemu wsparciu, łatwiej będzie przedłużyć domenę w przyszłym roku:) Jest jeszcze jedna ważna sprawa. Wiele z Was boi się oszustw związanych z przelewami bezpośrednimi czy internetowymi. Dla takich osób na zrzutce można wygenerować druk wpłaty na poczcie czy pozyskać numer konta do wpłaty w banku. Po prostu klikasz w „wesprzyj”, wybierasz, jaką kwotą chcesz nas wesprzeć, a w kolejnym kroku „Wybierz metodę płatności” wybierz „zwykły przelew”

jeżeli masz dalsze pytania

Mam nadzieję, że uda mi się jeszcze kilka osób przekonać do wzięcia udziału w naszych zbiórkachJeżeli coś jeszcze jest dla Ciebie niejasne od strony finansowej, zapraszam do kontaktu w wiadomości prywatnej. Chętnie udzielę dalszych wyjaśnień. Przyjętą praktyką jest podziękowanie dla osób wpłacających. Jeżeli jest coś, co mógłbym dla Ciebie zrobić po wpłacie, daj mi znać:)