kobietyiauta.pl

Blog tematyczny o motoryzacji, karierze i rozwoju

Kobieta

Rolki damskie fitness – czy są dobrym wyborem?

Rolki damskie fitness – czy są dobrym wyborem?

Jak zacząć jazdę na rolkach i które będą najbardziej odpowiednie dla osoby początkującej? Lecz jak wyglądają takie rolki? Rolki rekreacyjne powinny być dobrane przez wykwalifikowanych pracowników sklepu. Charakteryzują się one kółkami o średnicy do 84 mm, z miękką skorupą i bardzo wygodnym butem wewnętrznym. W większości modeli rolek rekreacyjnych stosowane są podstawowe łożyska. Zapinane one są na sznurówki, rzep na podbiciu i górną klamrę nad kostką.

Rolki fitness – czym się charakteryzują?

Rolki fitness są bardzo zbliżone do rolek rekreacyjnych. Na pierwszy rzut oka można jednak zauważyć, że kółka są nieco większe. Jeżeli chodzi o rolki fitness to kółka, które są w nich zastosowane, mają średnicę minimum 90 mm. Ponadto w rolkach fitness stosowane są łożyska wyższej klasy, takie jak siódmej czy dziewiątej. Łożyska te zapewnią jeszcze większy komfort jazdy.

Zapinanie rolek fitness może odbiegać również od systemów zastosowanych w rolkach rekreacyjnych. Rolki fitness najczęściej wykorzystywane są jako rolki treningowe dla osób jeżdżących w zawodach na rolkach szybkich. Charakteryzują się tym, że można jeździć na nich szybciej i na dłuższych dystansach. Rolki fitness służą również jako alternatywa w komunikacji miejskiej, tym samym zastępując rowery czy hulajnogi.

Jakie płyną korzyści z rolek fitness?

Modele, które przeznaczone są dla początkujących i średniozaawansowanych oferują aktywne hamulce, są lekkie, zapewniają maksymalny komfort, a sztywne aluminiowe szyny, mają zapewnić odpowiednią kontrolę i panowanie nad rolkami.

Rolki fitness przyniosą niesamowite korzyści u osób, które chcą wysmuklić swoją sylwetkę. Nie ma co owijać w bawełnę, z jazdy na rolkach wynika mnóstwo pozytywnych korzyści. Jazda na rolkach poprawia kondycję, pomaga wysmuklić sylwetkę, nie obciąża stawów, dotlenia organizm, przyspiesza przemianę materii, sprzyja utracie zbędnych kilogramów czy pomaga wyrzeźbić mięśnie nóg. Nic więc dziwnego, że wiele osób decyduje się na zakup rolek fitness.

Bogate spektrum oferowanych w sklepach rolek fitness pozwala na wybranie idealnego modelu dla siebie i swoich umiejętności. Rolki fitness są świetnym sposobem na wygodną i komfortową jazdę. Ponadto w propozycjach można znaleźć zarówno rolki fitness dla początkujących, jak i zaawansowanych. Rolki fitness są o wiele bardziej odporne na uszkodzenia aniżeli rolki rekreacyjne.

Rolki damskie fitness – ile kosztują?

Zróżnicowane ceny rolek fitness związane są przede wszystkim z dużą ilością produkujących te akcesoria sportowe. Ceny zaczynają się od około 380 zł, a ich maksymalny pułap może osiągnąć nawet 2 tysiące złotych. Wszystko zależy od tego, kto jest producentem oraz jakie systemy i udogodnienia zostały zastosowane w danym modelu rolek.

Nowoczesne i innowacyjne technologie, które zostały zastosowane w rolkach fitness, zapewniają maksymalne bezpieczeństwo i komfort użytkowania. W wielu modelach rolek wykorzystywane są płozy wykonane z odpornego na uszkodzenia stopu aluminium. A więc czy należy kierować się ceną? Tak naprawdę najlepiej zapoznać się z różnymi modelami osobiście i wybrać wśród nich tę parę, która najbardziej odpowiada stawianym przez nas wymaganiom.

Udostępnij